»»»»»»»»»»BoRN STuPiD?!TRy aGaiN!««««««««««

zasa daľší rozhovor s gerardom

25. června 2007 v 19:54 |  ROZHOWORY S GEEM
Co myslíš, že bys dělal, kdyby nevznikli MCR?

G: "Než jsem začal s kapelou, dělal jsem návrhy na hračky. To bylo mý poslední zaměstnání a byla to fakt zábava. Zřejmě nejlepší práce, jakou jsem kdy měl. Dělal jsem na spoustě zajímavejch věcí, například pro Marvel, ale tohle bylo o hodně důležitější. Snažil bych se proniknout do komerčního umění."

Jaký jsou výhody týhle profese, když už je to vlastně tvý zaměstnání?

G: "Myslím, že je to nejlepší zaměstnání na světě, jaký můžete mít, pokud nějaký sháníte. Je to ohromný kvantum tvrdý dřiny. Málo spánku. Výživa je mizerná a má to spoustu stinnejch stránek. Když to pak dospěje do určitýho bodu, ztratíte soukromí. Skvělý na tom ale je, že to doopravdy není skutečný zaměstnání a ta půlhodina nebo hodina denně, kdy hrajeme, je nejlepší částí dne."

Unavuje tě hrát furt ty stejný songy pořád dokola?

G: "Ne! Ne s touhle kapelou, a ne s těmihle songy."

Podpořili tě rodiče ve volbě tvýho povolání?

G: "Ano, podporovali obě mý povolání."

Koncertujete už tři a půl roku. Jaký to je?

G: "Je to největší zkušenost mýho života, která mě hodně naučila. Jako bytost jsem se totálně změnil. Když jsme začínali jako kapela, byl jsem jenom chlápek z Jersey a teď jsem někdo úplně jinej. Myslím, že jsme všichni dospěli a změnili se k lepšímu. Taky jsme se naučili dost o sobě a o světě. Naučili jsme se hodně o světě, o tom, jací lidi jsou, i o lidské povaze."

Co tě baví, když zrovna neděláš muziku?

G: "Hodně čtu komiksy, kreslím a hraju videohry."

Kolik ti bylo, když jsi poprvé projevil zájem o muziku?

G: "Asi bych měl říct, že mi moje babička dala první kytaru, když mi bylo osm a od tý doby jsem hrával. Ale nerad jsem chodil na hodiny, tak jsem přestal. Znovu jsem začal hrát, když mi bylo 16 kvůli Billiemu Joeovi z Green Day. Babička mě naučila, jak zpívat. Vůbec mě naučila spoustu věcí."

Prý jsou The Smiths a Iron Maiden tvý největší vzory. Můžeš vyjmenovat nějaký další kapely, který tě ovlivnily?

G: "Jasně. The Misfits, The Cure, At the Gates, Afghan Whigs - ty fakt hodně, Tom Waits, Nick Cave."

Jaká byla nejlepší nebo nejhorší brigáda, kterou jsi měl v dospívání?

G: "Ta nejhorší byla v supermarketu, nejlepší pak ta, když jsme s Mikeym pracovali v knihkupectví Barnes and Noble."

Co bys poradil dětem, který hrajou v kapele a snaží se udělat vlastní kariéru v muzice?


G: "Myslím, že nejlepší rada, jakou můžu dát někomu, kdo začíná s kapelou je i radou, jakou bych dal komukoliv, kdo se snaží proniknout do tvůrčích oborů. Souvisí s mnoha věcma a je to jediná rada, jaká platila i pro nás. My jsme se vůbec neřídili radama z hudebního byznysu. Vytvořili jsme, co jsme sami chtěli. Udělali jsme něco, o čem jsme cítili, že neexistuje. Vytvořili jsme si svůj vlastní svět, žijeme v bublině, je naše, protože jsme ji vytvořili a tak jsme byli schopní udělat muziku, jaká tu podle nás chyběla a jakou jsme chtěli slyšet. Moc rádi posloucháme naše desky. Teď, když je každej den hrajeme, už je tolik neposloucháme, ale příležitostně si naše album poslechnu, když letíme v letadle.

Takže bych poradil - buďte opravdoví a upřímní v tom, co chcete dělat. Nechoďte do toho kvůli hloupým důvodům, jako jsou třeba peníze. Musíte do toho jít s láskou, protože lidi vycítěj s*ačky na míle daleko. A pokud máte něco mimořádnýho a upřímnýho a pokud k tomu máte předpoklady, určitě to dokážete."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majdííí majdííí | Web | 25. června 2007 v 21:45 | Reagovat

mas u me cenku za bleskovku, dekuju ze si se zucastnila:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.